Business Park

Diamond Business Park Stryków to park logistyczno-przemysłowy, który oferuje wynajem wysokiej jakości powierzchni magazynowej. Rozwiązania projektowe zastosowane w obiekcie pozwalają na elastyczną aranżację wnętrz w zależności od potrzeb najemców, a także przystosowanie powierzchni do prowadzenia działalności produkcyjnej. Wszystkie pomieszczenia zapewniają nie tylko komfort użytkowania, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo. Obiekt został wyposażony we wszystkie media i sieci infrastruktury technicznej.
Diamond Business Park Stryków położony jest w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A2, zaledwie 15 km od Łodzi. Centralna lokalizacja stwarza doskonałe warunki do dystrybucji w Polsce i Europie oraz do prowadzenia wszelkiej działalności związanej z lekkim przemysłem. Dogodny dojazd komunikacją miejską do centrum Łodzi, niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej i dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej to kolejne atuty parku.
Diamond Business Park to sieć parków magazynowo-logistycznych, stworzona przez AIG/Lincoln Polska. W Polsce działa już sześć obiektów Diamond Business Park, które znajdują się w aglomeracjach miejskich lub w ich pobliżu, w starannie dobranych lokalizacjach, z łatwym dojazdem i dostępem do pełnej infrastruktury technicznej. Parki wyróżniają się wysoką elastycznością w zakresie podziału i zagospodarowania powierzchni oraz rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Funkcjonują w nich nowoczesne centra danych, a także zakłady montażowe, kompletacyjne i usługowe wielu branż, m.in. telekomunikacyjnej, kosmetycznej, metalurgicznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, FMCG czy logistycznej – firmy kurierskie, dystrybutorzy i hurtownicy. Powierzchnie produkcyjne, magazynowe, techniczne, socjalne i biurowe w każdym Diamond Business Parku dostosowywane są do potrzeb najemców. Aranżacja uwzględnia wszelkie wymogi, np. związane z procesem technologicznym, systemem pracy czy wyposażeniem. W Polsce powstało dotąd sześć parków o łącznej powierzchni 250 000 m² w Gliwicach, Piasecznie, Raszynie, warszawskim Ursusie oraz Łodzi i Strykowie. Łączne zatrudnienie w obiektach sięga kilku tysięcy osób.